Jedzenie

Jedzenie to bardzo ważna sprawa,  przykładamy do niego wielką wagę, dlatego posiadamy własną kuchnię.

UWAGA! Prowadzimy dzieci na dietach pokarmowych- dla nich są przygotowywane są odrębne posiłki bezglutebowe  i bezmleczne lub bezjajeczne, potrawy często przygotowywane są indywidualnie do potrzeb każdego dziecka (np. bez drożdzy, bez jabłka, cytrusów, orzechów , cukru itp.) Pieczemy sami chleb bezglutenowy i wędliny bez konserwantów oraz desery itp.

Posiłki w ciągu dnia to: 9.00 śniadanie, (produkty do wyboru, dzieci same komponują sobie śniadanie) 11.00 owoce, 12.30 dwudaniowy obiad, 15.00 podwieczorek, 17.00 drugi podwieczorek (produkty do wyboru, dzieci komponują sobie same)

Posiłki są świeże i pyszne. Wprowadzamy nowe smaki i potrawy, ale też korzystamy z tradycyjnych przepisów. Nie używamy „ulepszaczy”, stosujemy dużo przypraw, w sezonie świeże zioła, wykorzystujemy sezonowe warzywa i owoce, część kompotów, powideł i musów przygotowujemy same na zimową porę, zaopatrujemy się w miód w pasiekach, uczymy dzieci zdrowo jeść, wprowadzamy nowe smaki ( np. pasty z kaszy jaglanej, zdrową nutellę z daktyli i orzechów), oraz proponujemy dużo sałat i surówek, jesienią dzieci dostają świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców, stosujemy dużo ziaren i kasz.

Ciasta i podwieczorki nasza P. Ela przygotowuje sama, rzadko korzystamy z rzeczy gotowych. Tak jak we wszystkim staramy się zachować złoty środek pomiędzy skrajnościami. Owocuje to wspaniałym apetytem u dzieci, chęcią próbowania nowości i pozbywania się zahamowań. Prowadzimy zajęcia kulinarne (tzw.Totusiowe przysmaki) podczas których dzieci same przygotowują „ kreatywne podwieczorki”, zachęcamy do zdrowego sposobu odżywiania.