Kraina TOTU

W przedszkolu TOTU dzieciom towarzyszą małe stworki (kuleczki) zwane Totusiami – chłopiec TO i dziewczynka TU oraz ich liczni koledzy i koleżanki posiadający cechy i zachowania dobrze dzieciom znane – pojawi się np. zdziwiony Totuś „Ojej”, delikatna Totusia „Ała”, odważny Tot „Hop”, cichutka „Sza” i bliźniaki „Tik” i „Tak” oraz brykający „Bum” i dusza towarzystwa- muzykalny DJ. Dzięki nim łatwiej jest przekroczyć próg przedszkola, przejść adaptację i w świecie jasnych i przejrzystych zasad, odnaleźć miejsce dla siebie – tym bardziej, że Totusie przeżywać będą podobne emocje i problemy jak nasze przedszkolaki. Opowieści o Totusiowych przygodach powstawać będą na potrzeby konkretnych zdarzeń i problemów, dzieki nim mamy szansę stworzyć rodzaj bajek terapeutycznych dotyczących tylko naszych dzieci.

Nasze przedszkolaki pracować będą również na kartach pracy – przygotowanych specjalnie dla nich i związanych z Totusiami i Krainą TOTU.

Powstaną piosenki, bajki o Krainie TOTU i przedszkolakach, przygotowywane są specjane gry z Krainy TOTU – Totusiowe Memo, Totusiowe Nastroje, To i Tu bawią się alfabetem itp.

Kraina TOTU powstaje każdego dnia, dotyczy życia przedszkolnego i dotyka jego spraw i przeżyć.

Nasze piosenki

Kilka ilustracji z krainy ToTu